Malý kousek nebe pro naše zdravotníky! 1000 blankytně modrých šál jako dárek pro zdravotní sestřičky.

Slova díků slýchají zdravotničtí pracovníci v době, kdy je opravdu situace náročná, ale jakmile se trochu uvolní, nějak se zapomíná, co vše udělali, dokázali a jak jsou důležití. Pojďme jim proto věnovat dárek trvalejší hodnoty, který je zahřeje i fyzicky.

Podpořme a odměňme alespoň symbolicky malým dárkem všeobecné sestry („sestřičky“), ale i další nelékařské profesionály v první covidové linii. Zdravotníky vidíme většinou v jejich náročné práci pouze zprostředkovaně, na fotkách v médiích v ochranných oblecích. Do tváří jim nevidíme, ale jsou unaveni, pracují s maximálním vypětím sil. Važme si toho, poděkujme jim a pošleme jako malý dárek elegantní šálu. Alespoň 1000 blankytně modrých šál jako malý kousek nebe.

I Vy můžete morálně podpořit pečující všeobecné sestry („sestřičky“), ale i další nelékařské profesionály nákupem šály, kterou jim zašleme přímo na COVID krizová pracoviště nemocnic. A pokud ji zakoupíte i pro sebe, tak jejím nošením podpoříte zdravotníky viditelně.

Všechny nemocnice uvedené v seznamu v Odkazech podělíme rovnoměrně a jejich seznam budeme průběžně aktualizovat.

Rovněž můžete u některých typů Odměny určit konkrétní nemocnici nebo oddělení, ústav soc. péče, domov seniorů, apod., kam byste si přáli šály poslat, komu byste chtěli poděkovat za pomoc Vašim bližním nebo i přímo Vám.

Popis dárku, který Vašim jménem pošleme: Šála, barva blankytně modrá, rozměr 160 x 30 cm, unisex. Šála bude vyvzorována a vyrobena speciálně pro tento projekt. Našitá etiketa s textem na lícní straně: "Děkujeme zdravotníkům první linie"! a na rubu symboly ošetřování (šálu lze prát na 40°C). Materiál šály je velmi příjemný na omak, hebký, hřejivý, složení je 46% Modal, 40% PC, 14% PA. Šála bude zabalena v průhledném sáčku s nálepkou s poděkováním a Vašim jménem, například takto: "Děkuji Vám, Jan Novák". 

Proč to děláme?

Vidíme nasazení našich zdravotníků zblízka. Jsme malá rodinná firma VITAPUR z Litomyšle (založená v roce 1990 paní Vlastou Veselíkovou), která vyvíjí, vyrábí a prodává polohovací antidekubitní pomůcky (určené pro prevenci proleženin) a kromě jiného dodává právě do nemocnic na covidová oddělení pronační polohovací sady, které pomáhají při řízené plicní ventilaci pacientům s nejtěžším průběhem Covid-19.

Denně se setkáváme s tím, jak obětavě zdravotnický personál a zejména všeobecné sestry („sestřičky“), ale i další nelékařští profesionálové pomáhají překonat pacientům jejich nejtěžší chvíle. 

Nálada ve společnosti byla na jaře jiná, pospolitá, tehdy se lidé spojili v boji proti koronaviru. Teď v době vrcholící pandemie a tvrdých restriktivních opatření koronavirus lidi spíše rozděluje, nálada je obecně neradostná, zejména pro naše zdravotníky unavené z nekončícího boje i z pocitu osamocenosti v tomto boji. Proto si myslíme, že je potřeba poděkovat, povzbudit, alespoň se pokusit o pozitivní gesto.

Gesto, které by povzbudilo zdravotníky i jejich podporovatele, tedy všechny z nás, kdo jim fandí, alespoň takto: Malým, ale milým a užitečným dárkem a symbolickým poděkováním za jejich obrovské úsilí.

Druhotným efektem je podpora výroby v tradiční české pletárně, která v souvislosti s opakovanými restrikcemi přišla o zakázky a těžce bojuje o živobytí. Můžeme pomoci a dodat alespoň nějakou práci. Modré šály se zde vyvzorují a vyrobí na zakázku pouze pro tento projekt. O postupu projektu a průběhu výroby zde budeme pravidelně informovat dokumentárními fotografiemi.

Děkujeme, že pomáháte!

Vlasta Veselíková, Martin Veselík a spolupracovníci z Vitapuru